Bunları söylerseniz evliliğiniz bitebilir

2480 0
78f74553d9b7eaebe2b6bcb8854f6127_XL

Güzel bir sevgililik dönemi ardından  görkemli bir düğünle evlendiniz. Çok mutluydunuz ki aranız git gide bozulmaya başladı. Kavgalarınız sıklaştı. Sebebi sizin farkında olmadan söylediğiniz sözler olabilir mi?

İşte evliliği bitiren en tehlikeli sözler!

Ben Biliyordum

Bu sözü aslında her evli çift birbirine söyler. Ben demiştim ben söylemiştim ya da ben biliyordum gibi cümleler, oldukça itici ve sert olduğu için evliliğinizin bitmesine neden olabilir.

Keşke…

Evlilikte asla eşinize keşke ile başlayan cümleler kurmayın. Bu onunla birlikte olduktan hoşlanmadığınız anlamına gelebilir. Eşiniz kendini bir hata gibi görebilir. Keşke kelimesi her zaman bir çok kavganın başlangıcıdır.

Onun kocası böyle yapıyor

Bu cümle eşinizi gaza getirmek yerine demoralize eder. Sürekli başkalarıyla karşılaştırmanız eşinizin kendine olan güvenini sarsacağından tehlikeli bir kavgaya neden olabilir.

Sen yapamazsın, ver bana

Erkeklerin kendileriyle övündüğü bir konuda bu cümleyi söylerseniz büyük bir kavgaya hazırlıklı olmalısınız.

Ona da böyle yapıyor muydun?

Kıskançlık bir ilişkiyi yiyip bitiren en tehlikeli duygudur. Eğer eşinize eski geçmişini hatırlatacak sorular soruyorsanız çok büyük bir kavgaya zemin hazırlamış olursunuz. Eğer eski ilişkisi hakkında bazı şeyler kafanızı kurcalıyorsa şunu düşünün. O artık sizinle evli!

Senin için yapmıştım!

Yaptığınız iyiliği ya da fedakarlığı bu şekilde bir cümleyle gözler önüne sermeniz hiç hoş olmayacak. Onun için bir çok şey yapmış olabilirsiniz. Ama unutmayın karşılıksız yapılan iyilik kadar güzel bir şey yoktur. Eğer sıkıntılı bir durum varsa bunu açık açık eşinizle konuşmalısınız.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Yazar Hakkında

Yorum Yapılmamış on "Bunları söylerseniz evliliğiniz bitebilir"

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>