Feng Shui

102 0
8b072d4f47fa16702f8c7356d2c88ee8_XL

Feng Shui Türkçe’de rüzgar ve su anlamına gelmektedir ve evlerin daha verimli ve huzurlu olarak dekore edilmesi felsefesidir. Çinlilerin oluşturduğu bu felsefeye göre evinizi dekore ettiğinizde Feng Shui ile evrensel yaşam enerjisini evin içinde harekete geçirerek daha huzurlu bir mekan oluşacağına inanılır. Evrenin güçlerini tanıyarak bunu yaşadığımız mekanlara aktarabilmemizi sağlayan bu eski Çin öğretisi ile daha konforlu ve verimli mekanlar tasarlamak mümkün olmaktadır.

Feng Shui herhangi bir dini etkinlik değildir, yalnızca evin daha işlevsel olabilmesi için gerekli noktaları aydınlatan bir felsefedir. Yaşamınızı olumlu yönde etkileyecek bu değişiklik bir anda büyülü bir şekilde ortaya çıkmaz, eşyalarınızı en işlevsel biçimde yerleştireceğinizden gün içinde daha az yorulur ve daha huzurlu olursunuz. İnancınız ne olursa olsun Feng Shui yalnızca evrenin enerjilerini lehinize kullanmanız için size tavsiyelerde bulunur.

Öncelikle büyük yığınlar enerjinin dolaşımını engeller. Gereksiz eşyalarla tıka basa dolu mekanların bize boğucu bir his yaşatması bu yüzdendir. İnsan hep bir gün lazım olabileceği düşüncesi ile bir şeyleri biriktirmeye meyillidir. Bu konuda kendinizi şu şekilde kısıtlayabilirsiniz. Bir kıyafeti veya eşyayı 2 yıl boyunca hiç kullanmadıysanız o büyük ihtimalle gereksizdir.

Yönler hayatımızı inanılmaz şekilde etkilemektedir. Bunun sağlamasını yapmak için apartmanınızdaki aynı yönde oturan insanları düşünebilirsiniz. Bazı yönlerin olumsuz etkisi vardır ve bundan korunmak için Feng Shui yol gösterir. Evinizde huzursuz hissediyorsanız mutlaka bunun bir sebebi vardır.

Evinizde denge yoksa bir şeylerin yanlış gitmesi kaçınılmaz olur. Feng Shui ile yaşam enerjisini arkanıza almak sizin elinizde. Her şey zıttı ile dengelenebilir. Önemli olan bu durumun farkında olarak zıtlıkları dengelemektir. Doğada var olan her şey 5 elementin birbiri ile etkileşiminin sonucudur. Yaşam enerjisinden verim alabilmek için yaşadığımız yerde bu 5 element bulunmalıdır.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Yazar Hakkında

Yorum Yapılmamış on "Feng Shui"

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>