Tavşan Beslemek

913 0
9e02f79f72eca3ca589ae757d97a7173_XL

Bir tavşan beslemek istiyorsanız bu yazımızı okumanızı öneriyoruz. Bu küçük şirin hayvanlar sakin huylu sempatik canlılardır. Hoplayarak gezinmeleri, okşadığınız zaman tüm stresinizi alan yumuşacık tüyleri tavşan beslemek için güzel sebeplerdir. Ayrıca havuçları kütür kütür yemeleri ve insanlara karşı cana yakın olmalarının yanı sıra bebek tavşanlar daha bir şirindir. Evinizin tam bir neşe kaynağı olabilecek kapasitedeki bu hayvanların bakımı ise biraz zordur. Evde bakılmaya aslında çok uygun değiller çünkü kemirme içgüdüleri ve koku bir süre sonra can sıkıcı olabilmektedir.

Tavşanlar uysal, zararsız hayvanlar değildir. Huzursuz olduklarında gayet zarar verici olabilirler, tabii bu onu ne kadar rahat ettirdiğinize bağlı olarak değişir. Bir tavşan beslemek istediğinizde onu doğal ortamından koparıp evinize bağlayacağınızı hatırlayarak onu neden rahat ettirmek zorunda olduğunuzu hatırlayabilirsiniz. Tavşanlar konusunda çok fazla doküman hazırlanmamış, bu da tavşan bakımının zorlukları arasında gösterilebilir. Türkçe olarak bulabileceğiniz dokümanlar oldukça sınırlı ve genellikle sadece Angora tavşanını kapsıyor.

Tavşan bakımı emek ve zaman ister, eğer onun bakımını düzenli bir şekilde yapamayacağınızı düşünüyorsanız bu işe hiç kalkışmamanızı öneriyoruz. Örneğin tüm evi depreme karşı dayanıklı olduğu kadar tavşana karşı da dayanıklı hale getirmelisiniz. Tavşanların kemirme içgüdüleri çok kuvvetlidir, bu sebeple baştan önlem almak gerekir. Tavşanın kalacağı mekanı hazırlamanız gerekir. Büyük kafesler bunun için uygun olmakta ve balkona yerleştirilmesi koku açısından daha iyi olmaktadır. Kafes her gün düzenli olarak temizlenmelidir. Tavşanların günlük olarak düzenli spor yapması gerekir, kuş gibi bir kafese kapatılmaya uygun değillerdir. Bu nedenle onu sık sık kafesinden çıkararak gezdirmeniz gerekmektedir. Tavşanların bakımları düzenli olarak gerçekleştirilip düzenli olarak 3 ayda bir de veteriner kontrolünden geçirilmeleri gerekmektedir.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Yazar Hakkında

Yorum Yapılmamış on "Tavşan Beslemek"

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>