Vizesiz Tayland gezisi!

146 0
a07bb170c4a36161aa1f8f4859c19794_XL

Tayca’da “Melekler Şehri” anlamındaki Bangkok’u görmek için vizesiz Tayland gezisi düzenleyebilirsiniz. Bangkok Tayland’ın başkentidir ve Uzak Doğu tatil turizminin en önde gelen isimlerdendir. Vizesiz Tayland gezisi yapmak mümkün olduğundan buralar Türk vatandaşları için çok daha caziptir.

Etkileyici Tayland kültürü, Budizm inancının getirdiği çeşitli tapınaklar ve rahipler mistik bir hava ile her yıl pek çok ziyaretçiyi başkent Bangkok’a çekiyor. Tüm dünyaca meşhur Thai yemekleri ve hareketli gece hayatı ile de adından sıkça söz ettiren Bangkok, ciddi bir kültür mirasına sahip olması ile de dünyanın en önemli turizm merkezlerinden bir tanesidir.

Tayland’ın kültür başkenti olarak da kabul edilen Bangkok, zamanla ev sahipliği yaptığı festivaller ve kültürel etkinliklerle de renkli görüntülerle dünya basınına yansımaktadır. Bu şehirde kimse uyumuyor gibi bir atmosfer var. Gecenin istediğiniz saatinde yemek yiyebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.

Gece kulüplerine girişlerde hiçbir sınırlama yoktur ve çoğu ücretsizdir. Şatafatlı gece hayatı ve sahne sanatlarındaki başarıları ile Bangkok en çok yerel dansları ile turistleri etkiliyor. Ayrıca çok farklı ve çeşitli ürün seçenekleri ile alışveriş merkezleri de mutlaka görülmeli. Buraya gelmişken alınması gereken en meşhur şey ise Thai ipeğidir.

Bangkok ilk başta gitmek için biraz uzak bir yer gibi görünebilir ancak buraya THY’nin direk uçuşları var ve İstanbul’dan uçakla yalnızca 9 saat sürüyor. Bangkok gezisinin en cazip tarafı ise tabii ki hiçbir vize işlemi olmadan yeni bir kültür tanıma fırsatı.

Yalnız her şehirde olduğu gibi burada da gezerken bilmediğiniz tenha bölgelerde dolaşmamanız ve ara sokaklara girmemeniz gerektiğini hatırlatalım. Bir de Tayland’lıların minyon yapısına aldanıp da güçsüz olduklarını zannetmeyin. Bildiğiniz gibi Tayland’ın kendi ismini verdiği bir boks türü de var.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Yazar Hakkında

Yorum Yapılmamış on "Vizesiz Tayland gezisi!"

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>