Ünlüler hangi dilleri biliyor

745 0
a786836489dab4f04d53706ec376ba50_XL

Televizyon ekranlarında gördüğümüz ünlüler hangi dilleri biliyor acaba diye merak ettiyseniz bu yazımızı okumaya devam edin. Çok şaşırtıcı bilgiler de içeren bu yazımızda ünlüler hangi dilleri biliyor okuyunca hayrete düşebilirsiniz. İngilizcenin çok sıradan kaldığı günümüz şartlarında farklı diller bilen insanlar genellikle daha ön plana çıkıyor.

Örneğin Candan Erçetin. Uzun yıllar Fransız dil eğitimi veren Galatasaray Lisesi’nin müzik öğretmenliğini yapan ünlü sanatçı Fransızcayı çok iyi konuşuyor ve aynı zamanda o liseden mezun. Bir başka Galatasaray Lisesi mezunu da Okan Bayülgen ve o da çok iyi derecede Fransızca biliyor. Fransızca bilen ünlülerden bir diğeri de Yılmaz Erdoğan ile evlenen Belçim Bilgin. Fransa’da eğitim alan Bilgin Fransızcayı akıcı konuşan ünlülerden bir tanesi.

Almanca bilen ünlülerin başında ise Fahriye Evcan geliyor. Almancayı anadili gibi konuşan Evcan bu yeteneğini orada doğup büyümesinden alıyor. Muhteşem Yüzyıl’ın Hatice Sultanı da baba dili olarak Almancayı çok iyi konuşuyor. Türk anne ile Alman babanın kızı olarak dünyaya gelen Selma Ergeç, iki dili çok iyi bildiğinden Meryem Uzerli’ye genellikle her şeyi tercüme ediyor. Ergeç’in İngilizcesi de çok iyi seviyede.

Yurt dışında yaşayarak o dili öğrenenlerden biri de dünya güzelimiz Azra Akın. Uzun yıllar Hollanda’da yaşayan Azra Akın Felemenkçe biliyor. İngilizceyi de çok akıcı konuşabilen Azra Akın genellikle gündeme güzelliği ile değil de Kıvanç Tatlıtuğ ile olan ilişkisi ile geliyor.

Bu arada Kıvanç Tatlıtuğ yalnızca İngilizce biliyor. Tatlıtuğ bir dönem James Caperon ile röportaj bile yapmıştı. İngilizce bilen bir diğer ünlü de ekranların sempatik ve zeki kadını Gülse Birsel. Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Birsel iyi derecede İngilizce biliyor. Hadise de birden fazla dil bilen ünlülerden. Belçika’da doğup büyüyen ve o aksanı halen bir nebze taşıyan Hadise, Flamanca ve Fransızca biliyor.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Yazar Hakkında

Yorum Yapılmamış on "Ünlüler hangi dilleri biliyor"

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>